Wspieranie organizmu dziecka w czasie walki z przeziębieniem

Choroba maluszka to ciężki czas także dla jego rodziców. Dzieci w czasie choroby są marudne, ponieważ źle się czują, dlatego warto wspierać organizm dziecka w czasie walki z przeziębieniem, aby jak najszybciej odzyskały energię i radość.

Jak rozpoznać przeziębienie u dziecka?

Szybkie rozpoznanie przeziębienia u dziecka pozwala na wczesne rozpoczęcie działań, które mają na celu zwalczenie choroby. Warto więc obserwować swoje dziecko, zwłaszcza w sezonie zwiększonej zachorowalności na przeziębienie i zwracać uwagę na takie objawy, jak wodnisty katar, podwyższona temperatura, ogólne zmęczenie czy suchy kaszel. Objawy przeziębienia rozwijają się powoli, więc dziecko, które rano wydawało nam się zdrowe, po powrocie ze szkoły bądź przedszkola może zdradzać objawy choroby.

Postępowanie przy przeziębieniu

Ludzkie ciało ma wiele mechanizmów obronnych, które aktywują się w momencie wniknięcia drobnoustrojów chorobotwórczych. Podwyższona temperatura ciała świadczy o tym, że nasz organizm rozpoczął walkę z niepożądanymi wirusami. Gorączkę u dziecka należy obserwować, gdyż może ona szybko wzrosnąć. Jeżeli jednak nie przekracza 38 stopni Celsjusza, to można wstrzymać się z podaniem środka przeciwgorączkowego. Od samego początku choroby warto jednak postawić na naturalne składniki, które wspomogą organizm dziecka w czasie walki z przeziębieniem. Czas choroby powinien być również czasem odpoczynku, aby organizm mógł się skupić na walce z chorobą.

Naturalne składniki w walce z przeziębieniem

Jedną z roślin stosowaną w leczeniu przeziębienia jest pelargonia afrykańska. Skuteczność tej rośliny została potwierdzona badaniami klinicznymi, które prowadzone były również wśród dzieci. Standaryzowany ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej ma pozytywny wpływ na stan górnych dróg oddechowych w czasie infekcji. Syrop Pelavo Multi 6+ zawiera ekstrakt z pelargonii afrykańskiej, a także ekstrakt z lipy i witaminę C, które wspomagają organizm dziecka w czasie zwalczania choroby.