Jak wspierać organizm przy kaszlu?

Kaszel najczęściej towarzyszy chorobom wirusowym górnych dróg oddechowych, takim jak przeziębienie czy grypa. Jest męczący zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dlatego warto wspierać nasz organizm, aby jak najszybciej ten męczący objaw zniknął.

Kaszel u dziecka

Kaszel najczęściej jest objawem przeziębienia, choć może występować również przy innych chorobach, na przykład przy zapaleniu oskrzeli czy płuc. Kaszel u dziecka jest bardzo męczący i często przeszkadza w nocnym wypoczynku, dlatego warto się go jak najszybciej pozbyć. Kaszlące dziecko nie powinno hamować odruchu kaszlowego przy kaszlu mokrym, aby pozbyć się zalegającej wydzieliny. Aby ułatwić maluchowi odkrztuszanie, można delikatnie oklepywać mu plecy. Przy kaszlu suchym odruch kaszlowy jest bezproduktywny, dlatego warto podawać syrop przeciwkaszlowy, aby go powstrzymać.

Naturalne składniki w walce z kaszlem

Kiedy u dziecka pojawiają się początki kaszlu i trudno stwierdzić, czy jest on suchy czy mokry, warto sięgnąć po syrop dla dzieci Pelavo Oskrzela, który zawiera ekstrakt z pelargonii afrykańskiej, porost islandzki oraz witaminę C i cynk. Pelargonia afrykańska korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodząc kaszel. Z kolei porost islandzki koi gardło i krtań. Witamina C i cynk wspierają układ ochronny organizmu, by mógł szybciej zwalczyć chorobę. Ekstrakt z pelargonii afrykańskiej od wieków jest stosowany w medycynie, a jego działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Korzystnie wpływa on na górne drogi oddechowe i zalecany jest do postępowania dietetycznego w czasie kaszlu mokrego i suchego. Może on być stosowany już u dzieci powyżej trzeciego roku życia, a także u osób dorosłych. Jego zaletą jest to, że nie zawiera alkoholu, barwników ani sztucznych aromatów, a proces pozyskiwania składników oraz produkcji jest ściśle kontrolowany.

Kaszel często jest najbardziej męczącym objawem przeziębienia czy grypy. Warto mieć w domowej apteczce środek, który pomoże nam w skuteczniejszym pokonaniu tego objawu.