Jak szybko wyjść z przeziębienia?

Przeziębienie może się przydarzyć nawet kilka razy w roku, a dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mogą chorować jeszcze częściej. Choć czasami przeziębienia nie da się uniknąć, to jednak warto wiedzieć, co robić, żeby szybciej dojść do zdrowia.

Pozwól sobie na wolniejsze tempo

Kiedy pojawią się pierwsze objawy przeziębienia, takie jak osłabienie, wodnisty katar, podwyższona temperatura i zmęczenie, wówczas należy zwolnić tempo życia. Wiele osób pomimo przeziębienia chodzi do pracy, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze – nasz organizm musi zwalczyć chorobę, a w ten sposób ma utrudnione zadanie. Z kolei przebywając w towarzystwie innych osób, roznosimy wirusy, które mogą doprowadzić do zachorowania naszych współpracowników czy znajomych. Niewiele potrzeba, aby kolejne osoby zaraziły się wirusem, wywołującym przeziębienie.

Zastosuj sprawdzone sposoby

W czasie przeziębienia często sięgamy po naturalne sposoby na przeziębienie, takie jak ciepła herbata z miodem i cytryną, syrop z cebuli czy ziołowe inhalacje. Warto również wspomóc nasz organizm w walce z chorobą, stosując syrop Pelavo, zawierający ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej. Roślina ta ma pozytywny wpływ na drogi oddechowe, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych.

Odpocznij!

Walka z przeziębieniem polega nie tylko na stosowaniu sprawdzonych środków, lecz także na odpoczynku, by organizm miał czas na zwalczenie choroby. Kilka dni wypoczynku pozwoli na zregenerowanie sił i pozbycie się uciążliwych objawów, takich jak kaszel czy uciążliwy katar. Jeżeli nie masz gorączki, możesz wybrać się na krótki, spokojny spacer lub posiedzieć przez kwadrans na dworze. Świeże powietrze ma korzystny wpływ na proces zdrowienia. Jeżeli nie masz sił na spacer, to pamiętaj o tym, by jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywasz.

Przeziębienie, choć uciążliwe, zwykle jest niegroźne. Nie oznacza to jednak, że można tę chorobę bagatelizować, dlatego warto rozpocząć leczenie już przy wystąpieniu pierwszych objawów zachorowania.