Jak pomóc dziecku szybciej wrócić do zdrowia?

Każdy, kto ma dziecko, wie, że przeziębień nie da się uniknąć. Organizm dziecka ma jeszcze nie do końca wykształcony mechanizm odpornościowy, dlatego każda choroba uczy organizm, jak ma postępować z wirusami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Warto jednak wiedzieć, jak wesprzeć organizm dziecka, aby choroba trwała krócej.

Pierwsze objawy infekcji

Kiedy dziecko wraca z przedszkola lub szkoły z cieknącym katarem, podwyższoną temperaturą i w złym humorze, wówczas możemy podejrzewać, że w jego organizmie zaczęły się panoszyć wirusy, wywołujące przeziębienie. Dziecko w wieku przedszkolnym może chorować nawet osiem razy w roku, dlatego warto wiedzieć, że im szybciej zaczniemy wspierać organizm dziecka w walce z przeziębieniem, tym krócej będzie trwała choroba. Już przy pierwszych objawach infekcji warto podawać dziecku Pelavo Multi, które zawiera naturalne substancje, wspomagające organizm w walce z chorobą. Dla młdoszych dzieci powyżej 3 roku życia dedykowane jest Pelavo Multi 3+, zaś dla starszych Pelavo Multi 6+.

Siła natury w walce z chorobą

Aby dziecko szybko wróciło do zdrowia, ważne jest wspieranie jego organizmu, który walczy z chorobą. Przeziębione dziecko nie musi leżeć cały czas w łóżku, ale warto, by wypoczywało jak najczęściej. Należy pamiętać także o tym, że temperatura w pomieszczeniach, w których chory maluch przebywa, nie powinna być za wysoka, a pokój należy często przewietrzać. Od pierwszych dni infekcji należy wspierać organizm dziecka również dietetycznie, podając mu Pelavo Multi, dostosowane do wieku. Zawiera on standaryzowany ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej, a także ekstrakt z lipy i witaminę C, wspierające organizm dziecka do walki z infekcją. Ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej został przebadany klinicznie i udowodniono jego korzystny wpływ na drogi oddechoweM/ w czasie trwania dolegliwości.

Dzięki odpowiedniemu wsparciu powrót do zdrowia nastąpi szybciej, a dziecko będzie mogło wrócić do swoich codziennych zajęć.